SIKÇA SORULAN SORULAR

 

  • Teslimat kaç günde gerçekleşir?

 

 

Sitemizden vermiş olduğunuz siparişlerin haftaiçi 15.00'a kadar olanları aynı gün içerisinde, 15.00'dan sonra verilenleri ise bir sonraki gün kargoya teslim edilir. Cumartesi, Pazar ve Resmi/Dini bayramlarda verilen siparişlerinizi ise takip eden ilk mesai gününde kargoya teslim edilir. Kargo teslimat süresi 3 iş günüdür.

Kargo teslimat süresi ile ilgili ayrıntılı bilgiye Kargo ve Teslimat bölümündeki 'Aras Kargo Yükümlülükleri' kısmından ulaşabilirsiniz.

 

 

  • Ürünleriniz garantili mi ?

 

 

Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde kargo teslim tarihinden itibaren 2 yıl garanti altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz.

Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

 

 

  • Teslimat zamanında adreste kimse bulunamazsa ne olacak ?

 

 

Kargo görevlisi eğer adreste kimseyi bulamazsa, "Kargo İhbar Notu" bırakır ve kargoyu şubeye geri getirir. Bu durumda kargonun alıcı tarafından 3 gün içinde şubeden alınması gerekmektedir. Kargo adreste bulunamama nedeniyle şubeye geri dönen ürünleri yeniden dağıtıma çıkarmamaktadır. Alıcıdan kaynaklanıp geri dönen ürünler iade alınır, tüm kargo masrafları düşüldükten sonra kalan tutar müşterimize iade edilecektir.

 

 

 

 

 

  • Kargo teslimatı sırasında nelere dikkat edilmeli ?

 

 

Sitemizden verdiğiniz siparişinizde bulunan ürünler size ulaştığında; kargo görevlisi yanınızdayken, isterseniz teslim fişini imzaladıktan sonra kargo paketini açıp kontrol edebilirsiniz. Paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık ya da eksiklik söz konusu ise kargo tutanağı hazırlatarak bize geri gönderebilir ya da bilgi verebilirsiniz. Bu gibi durumlarda kargo görevlisi ile herhangi bir sorun yaşarsanız bize hemen bilgi vermenizi rica ederiz. Tarafımızdan gerekli müdahale en kısa sürede yapılacak ve sorununuz çözüme kavuşturulacaktır.

 

 

 

 

  • Siparişimi teslim alırken herhangi bir ücret ödeyecek miyim ?

 

 

Normal teslimat sırasında kesinlikle ekstra bir ücret alınmamaktadır. Kargo görevlisi sizden herhangi bir ücret istediği takdirde lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Eğer Kapıda Ödeme yöntemiyle ödeme yapacaksanız, siparişinizi teslim alırken ürün bedeli ve kapıda ödeme bedeli toplamını ödemek durumundasınız.

 

 

 

  • Kapıda ödeme için ayrıca bir ücret ödeyecek miyim ?

 

 

Kapıda Ödeme için ürün bedeline ek olarak 25 TL ücret alınmaktadır.

 

Örn: (Ürün Bedeli) 864TL + (Kapıda Ödeme Bedeli) 25TL = 889TL olacaktır.

 

İptal talebinde bulunmuş olduğunuz kredi kartı işlemleri bankalar birliğinin almış olduğu kararlar ve yasal prosedür gereği 2 ila 7 iş günü içersinde kart hamilinin kredi kartına iade edilmektedir. Bu süreç bankaların tüm üye işyerleri ve bireysel müşterilerine uygulamakta olduğu standart süreç olup; iade işlemleri aynı gün içersinde kredi kartına geri yansıtılmamaktadır. Firmamız ulaşan iade talepleri 24 saat içersinde gerçekleştirilmekte olup, iade sürecinin geri kalan kısmı ise banka tarafından devam etmekte ve sonuçlandırılmaktadır.İşleyiş ve iade süreci hakkında ayrıntılı bilgiyi tüm detayları ile birlikte bankaların müşteri hizmetleri servislerinden öğrenebilirsiniz.

 

 

  • Kredi kartımla işlem yaptıktan sonra işlemimi iptal etmek istiyorum. Paramın iadesi nasıl olacak ?

 

 

İade talebinde bulunmuş olduğunuz işlem;

 

 

ÖRN: 10/09/2014 tarihinde 60 TL lik 6 taksitli bir işlem gerçekleştirdiniz (10 TL X 6 Taksit) 

Ardından 12/09/2014 tarihinde bu işlemin iadesini talep ettiniz, işlem tutarı 60 TL 

Blokesi kaldırılıp yeniden kullanıma hazır halde kredi kartınıza 2 -7 gün içersinde geri yansıtılır. Yani limitinizden düşürülen 60 TL yeniden aktif hale getirilir ve bu tutar kadar alış-veriş yapmanıza banka tarafından yeniden imkan tanınır. Fakat işlem taksitli işlem olduğundan işlemin aylık hesap ekstrenize yansıması ; İşlem Tarihi Dönem İçi İşlemler Kalan Borç/Taksit Tutar (TL) 

10 Ekim 2014 Firma Ünvanı 10 X 6 -1. Taksit 60,00 10 Ekim 2007 Firma Ünvanı 10 X 6 -1. Taksit -60,00 şeklinde giriş - çıkışlar halinde altı ay süreli olarak gerçekleşmektedir. Yapılan işlemler taksitlendirilmiş işlem olduğundan kredi kartı hesabınıza rakam iade edildiği halde taksit miktarınız,örnekteki 6 ay olarak verilen süre boyunca her ay bir giriş(+) bir çıkış (-) işlemi olarak yansıtılmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR